Czy lodówka z zamrażarką to dobry wybór?

Lodówka z zamrażarką być może wydaje się idealnym wyborem do Twojej kuchni! Z jej pomocą możesz nie tylko przechowywać produkty, które spożywasz na bieżąco, ale również te, które poddajesz mrożeniu. W ten sposób możemy mówić o przedłużeniu ich świeżości. Czy wiesz jednak, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu lodówki z zamrażarką? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Czym może zaskoczyć Cię lodówka z zamrażarką?

Lodówka z zamrażarką to dosyć popularny sprzęt. Użytkownicy mają do wyboru zarówno urządzenia wolnostojące, jak i te, które nadają się do zabudowy. Obie opcje mogą być doskonałym wyborem, ale to, na co ostatecznie się zdecydujemy, powinno zależeć od naszych osobistych preferencji. Co szczególnie ważne, warianty wolnostojące to znacznie bogatsza oferta, jeżeli chodzi o różne rozmiary tego sprzętu.

Lodówka z zamrażarką wielu osobom kojarzyć się może z kłopotliwym rozmrażaniem i problemem z utrzymaniem czystości w komorach. Nadmiar lodu czy szronu rzeczywiście może być sporym utrudnieniem. Na szczęście to już przeszłość! Technologia No Frost pozwala na utrzymanie odpowiedniej wilgotności wewnątrz urządzenia. Właściwa cyrkulacja powietrza sprawia, że uciążliwe rozmrażanie nie będzie już potrzebne! Technologia No Frost dostępna jest w przypadku wybranych modeli lodówek marki Samsung.

Poznaj klasy energetyczne lodówek

W konsekwencji nowelizacji przepisów doszło do istotnych zmian w kwestii sposobów oznaczania klas energetycznych urządzeń. Dawne oznaczenia, takie jak choćby A+, A++ czy A+++ nie są już aktualne. Teraz skala zaczyna się na A i kończy na G – na jej podstawie dokonano ponownej kwalifikacji urządzeń. Klasa A zarezerwowana jest dla tych najbardziej efektywnych energetycznie – dostępnych teraz lub dopiero w przyszłości.

Warto natomiast wspomnieć o tym, że najczęściej kupowane lodówki*, czyli te od marki Samsung, korzystają z rozwiązań, dzięki którym możemy efektywnie oszczędzać energię! O czym mowa?

Lodówka wolnostojąca lub wersja do zabudowy – postaw na wariant energooszczędny!

Niezależnie, czy interesują nas kolorowe lodówki, te w klasycznym kolorze, w zabudowie czy wolnostojące – szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na warianty energooszczędne. Dlaczego warto postawić na urządzenia marki Samsung? Doskonałym przykładem są modele korzystające z AI Energy Mode. Uruchomienie tego trybu oznacza optymalizację pracy sprzętu, dzięki czemu może on zużywać do 15%** mniej energii.

Jeżeli lodówka kompatybilna jest z aplikacją SmartThings***, w momencie, gdy zapomnisz zamknąć drzwi, dostaniesz o tym powiadomienie na Twój smartfon, telefon czy smartwatch! Równie ciekawym rozwiązaniem jest obliczanie na bieżąco kosztów (poprzez monitorowanie w aplikacji zużycia energii).

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung.

** Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń.

*** Dostępna w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android i iOS. Wymagane połączenie z Wi-Fi i konto Samsung. Funkcje i treść mogą się różnić w zależności od kraju.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.