Smart dom – co może zaoferować nam inteligentna pralka?

Smart dom wydaje się cieszyć coraz większą popularnością. Coraz nowsze technologie wprowadzane do naszych domów mają za zadanie ułatwić nam wykonywanie codziennych czynności, a także umożliwić oszczędzanie pieniędzy. Smart dom to nie tylko systemy oświetlenia czy ogrzewania, ale także urządzenia AGD, takie jak pralki. Poznaj inteligentne modele pralek marki Samsung i sprawdź, jak mogą ułatwić Ci życie.

Dom inteligentny, czyli jaki?

Dom inteligentny to określenie odnoszące się do systemów i urządzeń do automatyki domowej, które mają za zadanie ułatwić nam codzienne czynności, zapewnić bezpieczeństwo oraz przyczynić się do mniejszego zużycia prądu. Wszystkie inteligentne urządzenia połączone są w jedną sieć i zarządzane za pomocą jednej aplikacji, zainstalowanej np. w tablecie czy telefonie. Sterować nimi możemy całkowicie zdalnie. Co ważne, urządzenia te mogą komunikować się również pomiędzy sobą.

Jak możemy stworzyć smart dom? System można podłączyć przewodowo lub bezprzewodowo, poprzez WiFi. Połączenie bezprzewodowe jest oczywiście dużo wygodniejsze, ponieważ nie wymaga rozprowadzania kabli w całym domu. Jest to szczególnie ważne, jeśli mamy już całkowicie urządzony dom. Przewodowe systemy lepiej planować na etapie budowy.

Smart dom – jakie ma zalety?

Jak już wspomnieliśmy, smart dom ma przede wszystkim zapewnić wygodę, bezpieczeństwo i oszczędności. Dzięki niemu możesz sterować wieloma urządzeniami, nie ruszając się całkowicie z miejsca. Zmiana temperatury, włączenie klimatyzacji, wyłączenie piekarnika czy sprawdzenie monitoringu możliwe jest za pomocą jednej aplikacji w telefonie. Wśród oferowanych urządzeń do wyboru są takie, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo Tobie i domownikom, m.in. systemy monitoringu, urządzenia wykrywające dym, otwarcie drzwi czy jakikolwiek ruch w domu i na podwórku.

A co z oszczędnościami? To między innymi ze względu na nie coraz więcej osób decyduje się na rozwiązania smart. Aplikacje do sterowania smart domem monitorują zużycie prądu, pomagając nam wdrożyć odpowiednie nawyki, dzięki którym mamy szansę zaoszczędzić prąd.

Inteligentna pralka – jak może ułatwić Ci codzienne obowiązki?

Spośród urządzeń, które mogą wchodzić w system inteligentnego domu na uwagę zasługuje inteligentna pralka. Ciekawe modele ma w swojej ofercie marka Samsung.

Bespoke AI™ WW11BB944DGB to pralka smart o najwyższej klasie efektywności energetycznej – A. Aż 11 kg wsadu może zadowolić szczególnie duże rodziny. Jedną z jej największych zalet jest inteligentna technologia AI Ecobubble™, która dzięki aktywnej pianie umożliwia skuteczne i energooszczędne pranie nawet w niskiej temperaturze*. Jest to pralka z Wi-Fi, którą możesz sterować za pomocą aplikacji SmartThings** w smartfonie. Możesz ją zdalnie włączyć, zaplanować pranie czy rozwiązywać problemy z urządzeniem. Funkcje te będą szczególnie przydatne dla osób, które mają niższe stawki za prąd w określonych godzinach, a nie ma ich wówczas w domu. Pralkę smart możesz włączyć będąc w pracy czy na zakupach.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*AI EcoBubble działa tylko na określonych programach, w tym Bawełna, Syntetyczne, AI Wash z załadunkiem mniejszym niż 2 kg.

**Aplikacja SmartThings jest dostępna dla urządzeń z systemem Android (wersja systemu operacyjnego 6.0 lub wyższa) oraz iOS (wersja systemu operacyjnego 10.0 lub nowsza). Wymaga podłączenia pralki do Wi-Fi oraz posiadania konta Samsung Account.