Ogród w stylu glamour

Ogród w stylu glamour to odpowiedź na potrzeby miłośników designu. Przestrzeń ta wyróżnia się swoim stylem, dlatego polubią ją przede wszystkim osoby ,które lubią nieszablonowe rozwiązania oraz unikatowe elementy.

Ogród w stylu glamour to miejsca zaplanowane z przepychem, gdzie tylko cienka granica oddziela go od kiczu. Jego cechy to splendor, uczucie zachwytu i zaskoczenia, jakie wywołuje u swoich odbiorców.

Przestrzeń ta będzie oczywiście idealna dla osób pełnych życia, w które w ogrodzie będą urządzać przyjęcia, spotykać się z rodziną, lub po prostu odpoczywać.

Posiadacze ogrodu w stylu glamour nie przepadają za pracą w ogrodzie, dlatego musi być on samowystarczalny, mało wymagający, ale jednak zachwycający.

Taki ogród sprawdzi się lepiej w przestrzeniach małych, zwartych, gdzie ograniczona przestrzeń, wymaga zastosowania wyjątkowo atrakcyjnych rozwiązań.

Czym cechuje się ogród w stylu glamour

Ogród w stylu glamour ma być pełen przepychu, musi budzić zachwyt. Jego aranżacja balansuje pomiędzy dobrym gustem, a elementami kiczu.

Podczas aranżacji ogrodu będą dominowały kolory takie jak biel i czerń jako podstawa, najlepiej o wykończeniu z efektem połysku. Uzupełnieniem tych podstawowych barw będzie szarość, a nawet srebro i złoto. Dodatki i mocniejsze akcenty kolorystyczne będą stanowić wszelki odcienie różu, purpury i fioletu.

W ogrodzie w stylu glamour będą dominowały tworzywa w tych kolorach, ciężko będzie znaleźć elementy o naturalnym charakterze. Nawierzchnia, nawet jeżeli wykonana z betonu, jest nowoczesna i geometryczna. Nawierzchnia z kamienia, może być wykonana w kolorze białym .Idealnie podkreśli charakter ogrodu. To tworzywo bardzo wyraziste i nowoczesne, które stanowi dominujący akcent w przestrzeni. Dobrze jest wykorzystać kamień w odcieniach piaskowca, czy też różu, lecz unikajmy nawierzchni ze żwiru czy kamienia, w naturalnej kolorystyce.

Taras, ścieżka, lub zadaszenia tarasu, przeważnie w ogrodach są wykonane z drzewa. Jeśli zdecydujemy się na elementy z drewna, to najlepiej jest wykorzystać drewno egzotyczne lub nasze rodzime, lecz pomalowane farbą kryjącą. Najpopularniejszym tworzywem, jakie jest wykorzystywane do wykonania takich elementów jak pergole, będzie metal. Metalowe i żeliwne pergole i altany są bardzo romantyczne, oraz nowoczesne.

Ogród w stylu glamour jest użytkowany zarówno w dzień, jak też w nocy. Więc w takim ogrodzie musi pojawić się nastrojowe oświetlenie. Styl glamour podkreślają lampiony, w których umieścimy świece. Nowocześniejszym akcentem są donice z podświetleniem, nowoczesne i efektowne.

W tym ogrodzie idealnie skomponują się wszelkie lustrzane elementy jak szklane, lustrzane kule, albo też lustro, zamocowane w celu powiększenia przestrzeni ogrodu.

Ogród w stylu glamour wyróżnia się z otoczenia, więc w jego przestrzeni możemy poszaleć. Urozmaicenie z pewnością stanowić będzie zbiornik wodny, czy też mała fontanna. Zbiornik wodny, po pierwsze, dzięki odbiciu w nim otoczenia powiększa mały ogród. Jest też ciekawym wyposażeniem, które będzie zachwycać naszych gości. Zbiornik glamour będzie miał regularny kształt – kwadratu lub koła.

Meble dla glamour

Meble dla glamour to ukoronowanie ogrodu. Najlepiej zdecydowanie stawiać na jakość, a nie na ilość. Jeden, porządny zestaw mebli zastąpi kilka kompletów.

W ogrodzie glamour możemy pozwolić sobie na swojego rodzaju eklektyzm w tej dziedzinie – łącząc pojedyncze meble z kilku serii uzyskamy niesamowity i oryginalny efekt.

Na tarasie lub w ogrodzie glamour, najlepsze będą meble, które uprzyjemnią nam wypoczynek. Idealnie dopasują się meble wypoczynkowe, fotele czy krzesła, które będą lekkie, zgrabne, efektowne.

Najczęściej meble w ogrodzie glamour wykonane są z technorattanu w kolorze grafitowym, szarym lub metalu, malowanego proszkowo, na kolor biały, lub również ciemny szary. Często popularne są meble z tworzywa sztucznego – polietylenu. Pochyłe, lekko kanciaste, geometryczne krzesła i stoliki, będą się wyróżniać na tle innych mebli.

Rośliny glamour

Rośliny glamour muszą być przede wszystkim efektowne, oraz samodzielne i mało wymagające.

Efektowny wygląd nie może być wynikiem ciężkiej pracy gospodarzy ogrodu. Rośliny muszą być trwałe, odporne. Właściciele ogrody, potrzebują miejsca do wypoczynku, relaksu. Takie warunki muszą im zapewnić rośliny, nie powinny absorbować ich czasu.

Co posadzić w ogrodzie w stylu glamour?

Najlepiej postawmy na efektowną, atrakcyjną każdą porą roku podstawę. Tu sprawdzą się drzewa i krzewy iglaste takie jak bukszpan, żywotniki, jodły i sosny, cisy.

Doskonałym uzupełnieniem tej bazy będą atrakcyjne, małe drzewa liściaste – klony palmowe, o ozdobnych liściach w odcieniach purpury, fioletu. Atrakcyjnie będą prezentować się drzewa i krzewy, szczepione na pniu, w formie kuli.

Dopełnieniem drzew i krzewów są byliny – piwonie, o pachnących, różowych i białych kwiatach, liliowce, rozchodniki, jaskry , albo dekoracyjne z liści żurawki, hosty, czy bergenie z różowymi kwiatami. Sprawdzą się też bliny cebulowe – tulipany, hiacynty.